Kefirko na Kefír 1,4l zelená

897

Jednoduchá a čistá príprava mliečneho alebo vodného kefíru s týmto kuchynským pomocníkom

36,00 €
Nie je skladom

Výška: 27cm

Priemer: 10,5cm

Kefirko na výrobu mliečneho alebo vodného kefíru. Kefirko Kefír maker umožňuje optimálne podmienky fermentácie a zjednodušuje postup separácie zŕn od kefíru. Objem KEFIRKA: 1,4l

KEFIRKO na KEFÍR KOMPONENTY:

VRCHNÁK

Šróbovací vrchnách, ktorý umožní prúdenie vzduchu ale zabráni nečistotám a muškám vniknúť do nádoby. Odmerka na meranie zŕn je umiestnená v hornej časti vrchnáku. Vrchnák môžete tiež použiť ako podložku, aby ste udržali kuchyňu čistú.

 

 

ROZTIERAČ/ROZMIEŠAVATKO

Pomôcka na zamiešanie kefírových zŕn počas sceďovania, aby sa kefír ľahšie oddelil od zŕn. Zakrytím otvoru na sceďovacom vrchnáku roztieračom je cedenie praktickejšie a rýchlejšie.

 

CEDIACI VRCHNÁK

V cediacom vrchnáku je sitko, ktoré je prispôsobené hustote kefíru a veľkosti kefírovacích zŕn. Sitko má dve cediace miesta – jedno pre mliečny kefír (väčšie medzery) a druhé pre vodný kefír (menšie medzery). Oddelenie zŕn od kefíru je veľmi ľahké – jednoducho vylejem kefír cez cedítko von. Liatie kefíru do nádoby/pohára je ľahšie vďaka špeciálnemu tvaru vonkajšieho okraja.

 

SKLENENÁ NÁDOBA

Tvar sklenenej nádoby poskytuje komfotné manipulovanie. Vystúpené značenia na vonkajšej strane nádoby naznačujú úrovne pre prípravu kefíru pre jednu alebo dve porcie.  (1 kruh/čiara = 1 porcia 0,3l).

 

MIEŠATKO

Toto praktické miešatko sa hodí na pridávanie zŕn a miešanie kefíru.

ODŠŤAVOVAČ 

Umožní vytlačiť štavu priamo do vodného kefíru.

Kombuča z Kefirka

Domáca kombuča? S Kefirkom žiadny problém.

897

Špecifické referencie